Sıkça Sorulan Sorular

Aklınıza takılan bir sorunuz mu var?

5 yıl olarak verilen Altın Vize, sahip olduğunuz yatırımı muhafaza ediyor olmanız halinde 5 er yıllık periyodlarda yenilenmektedir.

Evet. Sizinle birlikte eşiniz, 21 yaşın altındaki çocuklarınız, anne, babanız ve eşinizin anne ve babası aynı haklara sahip olacaklaradır.

Hayır.  Bu kapsamda sahip olacağınız gayrimenkulü kiraya vererek ek gelir elde edebilirsiniz.

Genel olarak, Yunanistan’ın adaları dahil tüm bölgelerinde yapılan yatırımlar ile Altın Vize imkanı verilmektedir.

Dikkat edilmesi gereken husus; Yunanistan’ın bölge ve semtlerine göre yatırım yapılması gereken tutar farklılık göstermektedir.  

250.000 Euro ve 500.000 Euro olan bölgelere ait detaylar için bizimle iletişime geçiniz.

Hayır zor değil. Çünkü, Global Athens olarak biz sürecin tamamında size destek olacağız.

Altın Vize Oturum Kartını aldıktan sonra, kendi ülkenizden diğer Schengen üyesi ülkelere direk gidebilirsiniz. 

Ancak dikkat edilmesi gereken bir husus olarak; başvuru yapıldıktan sonra verilen geçici belge ile, sadece Yunanistan’a gidebilir ve Yunanistan’da bulunabilirsiniz. Yunanistan’dan dahi olsa diğer ülkelere geçiş yapamazsınız. 

Gerekli yatırımın yapılması sonrasında Yunan Devletine belirlenmiş ücretin ödenmesi gerekir. Ücretlerde değişiklik olma olasılığı nedeniyle, sitemizde ilgili ücretler yer almamaktadır. Güncel tarifeler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hayır, başvurunun yapıldığı sırada Yunanistan'da bulunmanız gerekmez. Ancak, mülk satın alırken bir Yunan bankasından hesap açılması için şahsen müracaat etmeniz gerekir. Sürecin takibi için, Türkiye’deki bir Yunanistan Konsolosluğuna başvurarak tarafımıza vekaletname (POA belgesi) verilmesi gerekmektedir.

Gayrimenkule ait vergi ödemesi için vergi mükellefi olmanız gerekecektir.  Ayrıca, kira geliriniz olması halinde, gelir vergisi ödemeniz söz konusu olacaktır. 

Altın Vize uygulamasında; oturum vizesi sahibi olacak tüm kişiler için, özel sağlık sigortası yaptırılması zorunludur. Yaptırılan sigorta poliçesi kapsamında, tüm sağlık hizmetlerinin alınması mümkündür.

Merak ettiğiniz ve yanıtlamamızı istediğiniz farklı sorularınız mı var? Bize Ulaşın.